Tangram (56 Prç)

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Tangram (56 Prç)

56 parça/ okul öncesi eğitici oyuncak


56 plastik parçadan oluşan Tangram seti, her yaştan çocuğun zeka gelişimine katkı sağlarken ailecek keyifli vakit geçirmenize de olanak sunanbir zeka ve bulmaca oyunudur.Tangram, yazılı tarihi 1700'lü yıllara dayanan ancak kökeninin M.Ö. 2000 yıllarına dayandığı tahmin edilen Çin zeka oyununa verilen addır. Çocukların dışında her yaştan bulmaca severin beğenisini kazanacak, 7 parçayı bir araya getirerek çeşitli formlar oluşturma esasına dayanan eğlenceli bir zeka oyunudur.

Plastik Taşıma Kutusunda Tam 56 Parça

- Tangrambir kareden kesilen, iki büyük ikizkenar dik üçgen, iki küçük ikizkenar dik üçgen, bir paralelkenar, bir kare ve bir orta boy ikizkenar dik üçgenolmak üzere toplam yedi parçadanmeydana gelmektedir.

- Tangram (56 Prç), 8 tam Tangram seti ile beraber toplam 56 parça olarak gelmektedir.

- Özel plastik taşıma kabında gelen parçalar, dayanıklı plastikten üretilmiştir.

- İnsan figürü, hayvan figürü, gemi, ev, herhangi bir geometrik şekil, alfabedeki harf gibi tamamen hayal gücünüze kalmış yüzlerce farklı şekil yaratılabilir.

Özellikler

Parça Sayısı: 56

Malzeme: Sert Plastik

Cinsiyet: Erkek Çocuk / Kız Çocuk

Yaş Aralığı: 4-7 Yaş

Oyun Türü: Zeka / Bulmaca

Tarihi Bir Zeka Oyunu

Tangram çocukların zeka gelişimi ve hayal gücünü geliştiren eğlenceli ve öğreticibir zeka oyunudur. Bir araya geldiğinde bir kare oluşturan 7 parça ile yapılabilecek kombinasyonlar hayal gücüyle sınırlıdır. Bu basit 7 geometrik şekil, farklı şekillerde bir araya geldiklerinde çeşitli hayvanlardan eşyalara, harflerden sayılara, farklı vücut duruşları sergileyen insan figürlerinden,araçlara bir çok farklı forma dönüşebilmektedir. Oyunun yanında gelen şekillerin yanı sıra internet üzerinde bulunabilecek sayısız bulmaca, bu 7 geometrik şekille çözülebilir. Bu yönüyle sadece çocuklara değil büyüklere yönelik de eğlenceli bir bulmaca oyunudur.Oyunun ingilizce ismi olan"Tangram" iseİngilizce'deki"tramgram" yani bulmaca kelimesinden türemiştir.Oyun seti ile beraber 8 Tangram seti gelmektedir. Bu yüzden oluşturulabilecek kombinasyonlar sınırsızdır.

Tangram'ın kökenlerinin Çin'de Song Hanedanı zamanında üretilen mobilya takımlarına dayandığı rivayet edilir.Altı parçadan oluşan bu mobilyalara üçgen şeklinde bir yedinci parça eklenmiş ve bu sayede kare şeklinde masa oluşturmaya imkan sağlanmıştır.İlerleyen dönemlerde iseküçük tahta parçalarından bu mobilyaların minyatürleri üretilerek bildiğimiz Tangram oyunu ortaya çıkmıştır.

Uzak Doğu'dan Batı'ya Yolculuk

1780'den kalma Utamaro'ya ait bir tahta parçasının Tangram'ın günümüze ulaşan ilk örneği olduğu belirtilir. 1742 yılında Japonya baskılı bir kitapta bulmaca şeklinde bir Tangram görülmektedir. Uzak doğudan başlayan Tangram akımı 19. yüzyılın ortalarında batıya yayılmaya başlamıştır.1818'e kadar Tangram yayınları Amerika Birleşik Devletleribaşta olmak üzere Almanya, İtalya, Fransa ve İngiltere'de görülmüştür.İngilizce yazılı kaynaklarda ise Tangram kelimesini ilk kullanan kişi 1848 yılında basılanGençler için Geometrik Bulmacalar kitabının yazarı Harvard Üniversitesi rektörü olan Thomas Hill'dir.

19. yüzyılın sonlarına doğru Alman bir iş adamı, taştan Tangramlar ve parçalı bulmacalarıüretmeye başlamıştır. 1903 yılında Amerikalı ünlü satranç oyuncusu ve oyun üreticisiSam Lyod,Tangram hakkında "Tan'ın 8. Kitabı" adlı eserini yazmıştır ve bu kitapta Tangram oyununun, günümüzden 4000 yıl önce yaşayan Tan isimli bir tanrı tarafından icat edildiğini iddia etmiştir. Kitaba göre Tan'ın yedi kitabının her birinde dünyanın ve canlıların yaratılışını ifade eden 1000 adet Tangram bulmacası vardır .

Çin'den doğup günümüze kadar popülaritesini kaybetmeyen Tangram oyunu, yüzyıllardır çocuk ve yetişkin herkesi eğitici, öğretici ve yaratıcı bir amaç için bir araya getirerek, eğlenceli vakitler geçirmesini sağlıyor.

Diğer Özellikler
Stok KoduAILEFEN1940
Markaİn My Mind
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
69383001940
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.