Antrenmanlarla Matematik 2. Kitap - Mehmet Girgiç

Fiyat:
60,00 TL
20,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.

Antrenmanlarla Matematik 2. Kitap - Mehmet Girgiç

Antrenman Yayıncılık tarafından yayınlanan Antrenmanlarla Matematik 1 ile büyük ses getiren Halil İbrahim Küçükkaya, Ahmet Karakoç ve MehmetGirgiçüçlüsü, Antrenmanlarla Matematik 2 kitabıyla geri döndü. İlk kitabıyla matematiğini geliştirmek isteyen kişilertarafından büyük ilgi gören kitap, 2. kitabıyla Ekim 2018'deraflardaki yerini aldı. Anlatım dili ve içeriği ile başlangıç seviyesini geçenler için rehber niteliğinde olan kitap,matematiği sevdirmeyi hedefliyor.

Matematikte işlem yapma hızını, problem çözme yeteneğini geliştirmek isteyenler için ideal bir alternatif sunan kitap, ilk kitabı tamamlayanlar için devam niteliği taşıyor.Antrenmanlarla Matematik 2 kitabıyla işlem ve problem çözme yeteneğinizi geliştirmenizin yanı sıra, kitapta yer alan bilgilerin saf anlatımı sayesinde matematiksel yeteneğinizi ve algınızı da geliştirebilirsiniz.

Matematik Bir Aşka Dönüşecek

Matematik ile arası iyi olmayanve bu dersten keyif almayanlar bile bukitap ile işlem yapma ve problem çözmeyisever hale geliyor. Kitap, işlem yapma ve problem çözme yeteneğinizi geliştirecek bir içeriğe sahip olmanın yanında, Matematik 1 konuları içerisinde yer alan konu başlıklarıüzerinden net bilgiler ve anlatımlar da sunuyor.Antrenmanlarla Matematik 2 kitabı, farklı anlatım teknikleriyle problem çözme yeteneğinizi geliştirmek içinfarklı yöntemler ve alıştırmalar sunuyor.

Birden fazla işlem gerektiren soruların, karma problemlerinve zorlu soruların çözümlerine dair bilgilerin yer aldığı Antremanlarla Matematik 2 kitabı, sorularısıkılmadan ve zorlanmadan çözebilmeniz için matematikkonularını ele alırken, farklı metotlarla da bilgilerinizi ölçmenizi ve değerlendirmenizi sağlıyor.

Sınavlarda Yardımcınız Olacak

Kitap, matematikte işlem ve problem çözüm sorunu yaşayan kişilerin çözüm yeteneklerini geliştirmede önemli derecede başarı sağlıyor. Matematik sorularını çok kolay ve hızlı bir şekilde çözebilmenizi sağlayan kitap, sınavlara girmeden önce çözüm ortağınız oluyor.


Antrenmanlarla Matematik 2

İşlem hatası çok olanlar. İşlem hızını artırmak isteyenler ve matematiği öğrenmeye yeni karar verenler için...

2. Kitap ile birlikte 1. Kitapta kat ettiğiniz yolun sonuna varacaksınız. Sayılardan başlayarak, adım adım ve hep üzerine yeni şeyler ekleyerek matematik için gerekli temel bilgileri ve alt yapıyı oluşturuyor. Matematik yapamayan veya anlamadığını söyleyen birçok kişinin temel sorunu geçmişten gelen ve farkında bile olmadığı çok temel eksik veya yanlış bilgilerdir. İkinci kitabı da bitirdiğinizde matematik konusunda eksiksiz bir temeliniz oluşacak.

Bu kitaptaki konulara hakim olmadan ve iyice sindirmeden alacağınız her kitapta sorunlarınız devam edecek.

Halil İbrahim Küçükkaya, Ahmet Karakoç ve Mehmet Girgiç?in ortak çalışması olan Antrenmanlarla Matematik serisinin ilk kitabını Halil İbrahim Küçükkaya aşağıdaki gibi anlatıyor;

Bu yolculuğun sonunda hedefine varmış olacaksın,

Yola çıkarken, 'Bu öyle bir yolculuk ki sonunda matematiği anlamak ve öğrenmek var. Eğer siz de matematiği öğrenme zamanınızın geldiğine inanıyorsanız buyurun. 'diyerek çıkmıştık.

Geçen zamanda binlerce öğrenci ilk defa ANTRENMANLARLA MATEMATİK setinin birinci kitabıyla matematiği anlayabiliyor olmanın ve matematik yapabiliyor olmanın keyfini yaşadılar

Ve birinci kitapla daha önce kendileri için bir fobi olan matematiği tutkuya dönüştürdüler.

ANTRENMANLARLA MATEMATİK setinin ikinci kitabıyla ise kesinlikle matematiği daha da sevecek ve matematikten keyif alacaksınız. Daha önce anlamadığınız pek çok şeyi belki de ilk defa bu kadar kolay anlayacaksınız.

İşte ikinci kitap bunun için ve özellikle de 'Sorular önüme gelince nereden nasıl başlayacağımı bilemiyorum,

Soruları çözerken sistematik düşünemediğim için çok zaman harcıyorum.

Bazı soruları sanki ezbermiş gibi yapıyorum.

Şu OBEB - OKEK in mantığını tam anlayamıyorum,

Mutlak Değer konusu ne sinir şey

Problemler konusu benim için tam bir kâbus, problemleri anlayıp yorumlayamadığım için denklem kurarak değil de deneyerek çözmeye çalışıyorum.' diyenler için yazıldı. Yani, sizin için

Ama yeter ki kararlı ve sabırlı olun

Ve Antrenmanlarla Matematik setinin birinci kitabını da adam gibi bitirin.

Şunu da unutmayın ki sizden önce bu setle matematiği sevip öğrenen ve mükemmel sonuçlar elde eden o kadar çok öğrenci oldu ki. Siz de daha öncekilerin ifadesiyle 'sıfırdan başlayıp' inanılmaz sonuçlar elde edenlerden biri olabilir ve onların arasına katılabilirsiniz.

Matematik probleminizi hallettiğinizde de küçük bir teşekkür edersiniz artık

Ve çok iyi biliyorum ki

Kesinlikle başaracaksınız. Tıpkı sizden öncekiler gibi...

Bundan o kadar eminim ki.

Halil İbrahim KÜÇÜKKAYA

Bire Bir Öğretim Uzmanı

İçindekiler

Sayılar (Temel Kavramlar)
Sayı Basamakları
Taban Aritmetiği
Bölen - Kalan İlişkisi
Bölünebilme Kuralları
Asal çarpanlar ve Pozitif Tam Bölen Sayısı
OBEB ? OKEK
Rasyonel Sayılar
Basit Eşitsizlikler
Mutlak Değer
Üslü İfadeler
Köklü İfadeler
Çarpanlara Ayırma
Oran Orantı
Ortalamalar
Denklem çözme
Sayı Problemleri
Kesir Problemleri
Yaş Problemleri
İşçi - Havuz problemleri
Hız Problemleri
Yüzde problemleri
Karışım problemleri
Faiz problemleri
Cevaplar

Diğer Özellikler
Stok KoduKANTRENMAN21019
MarkaAntrenmanlar
Stok DurumuVar
78605882101
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.